« powrótJAKUSZYCE

środa, 9 listopada 2016

          Obóz w Jakuszycach dobiegł końca. 

 

         18-dniowe zgrupowanie w Jakuszycach minęło „jak z bicza strzelił”. Jak zawsze na początku przygotowań zaczynam od spokojnych rozbiegań, systematycznie zwiększając ilość bieganych kilometrów. Trening biegowy uzupełniam ćwiczeniami na siłowni i sali gimnastycznej . Niemal wszystkie treningi biegowe wykonywałem w terenie o urozmaiconym ukształtowaniu i zmiennym podłożu. Nie zabrakło również wycieczek biegowych na Szrenicę i Wysoki Kamień. Kilka razy na popołudniowych zajęciach  korzystałem  z mechanicznej bieżni. Codziennie dużo czasu poświęcałem na rozciąganie, a kilka razy w tygodniu wykonywałem trening siłowy w różnych formach ( piłki gimnastyczne, stabilizacja, piłki lekarskie, siłownia, fitness).

        Na zgrupowaniu pamiętałem również o odnowie biologicznej, dlatego dwa razy w tygodniu korzystałem z sauny suchej i parowej oraz  masażów.

        Teraz  wracam potrenować w domu a z początkiem grudnia ruszam na kolejne zgrupowanie. Wzorem ostatnich lat, staram się uciec przed zimą dlatego pierwszego grudnia lecę do Portugalii, gdzie będę trenował blisko 3 tygodnie.

         Zapraszam do śledzenia moich przygotowań do sezonu letniego.